top of page

Safir Fue Saç Ekimi 

Safir FUE Saç Ekimi, Ağrısız acısız saç ekimi FUE yöntemi olarak bilinen mikrocerrahi prosedürler ile yapılır. Doktor bu yöntem sayesinde ucunda özel bir alet bulunan medikal cihazlar ile lokal anestezi uygular. Dökülmeye karşı dirençli olan saç köklerinizi alır. Bu sırada saç köklerini çıkarmak için kullanılan motor düşük hıza alınır.

İyileşme Süresi

Saçlı deride herhangi kesi olmadan ağrısız acısız saç ekimi gibi işlemler yapıldığı için iyileşme süresi çok kısadır. Herhangi bir dikiş gerektirmeyen bu uygulamadan sonra saçlı deride kabuklanma oluşur. Ancak kabukların dökülmesi kısa bir zaman alır. Hasta uygulamadan sonraki gün taburcu edilebilir. Saç ekimi yapılan ve saç köklerinin alındığı alanların (yani donör bölge ve alıcı bölge) güneşle temas etmemesini ve birkaç süre aşırı sıcağa maruz kalmamasını sağlamalıdır.

Böylelikle uygulamanın konfor seviyesi artmaktadır. Ardından saç ekimi için gerekli kanallar açılır. Saç kökleri lokal anestezi ile uyuşturulan seyrek bölgelere ekilir. Böylelikle hastaya ağrısız acısız saç ekimi yapılır. Bu yöntem kolaylığı herkese uygun olduğundan sık tercih edilmektedir. Hekimler bu işlemi kliniklerinde zorlanmadan gerçekleştirirler. Ancak işlem yaptıracak bireylerin dikkat etmesi gereken önemli olan bir konu, bu kliniklerin Sağlık Bakanlığı prosedürlerine uygunluğudur. Bu prosedürlere uyan kliniklerde işlem yaptırmanız sağlığınız açısından önemlidir.

Ağrısız Saç Ekiminin Faydaları

  • Saç ekimi sırasında hastanın korkacağı hiçbir şey yoktur.

  • Enfeksiyon riski en aza indirilmiştir.

  • Rahat bir uygulamadır.

  • Hasta uygulamadan sonraki gün işine dönebilir.

  • Hastanın saçları doğal görünümlüdür.

  • Tekrar uzadıktan sonra saçlarınız dökülmez.

  • Ağrısız saç ekiminin kanıtlanmış sonuçları vardır.

  • Seyrek alanlarınız tamamen saçla kaplanır. Saçınız tekrar uzadığında dolgun ve sağlıklı hale gelir.

  • Ağrısız acısız saç ekimi her yaştan ve cinsiyetten hastaya uygulanabilir.

  • Uygulama sonrasında hasta daha genç ve kendinden emin görünür.

Bu ve benzeri faydalar sayesinde saç ekimi uygulamaları sonrası hastalar eski görünümlerine kavuşacaklardır. Bu süre yapılan işlemlere ve seanslara göre değişebilir. En nihayetinde uygulamalardan bir süre geçtikten sonra kişiler saç ekimini uygulamalarının sonuçlarını göreceklerdir.

Ağrısız acısız saç ekimi yöntemi ile saç ekiminin amacı, çeşitli nedenlerle saç dökülmesi veya saç problemi yaşayan kişilere, rahat bir şekilde ve modern medikal uygulamalarla sağlıklı ve doğal saçlar vermektir. Günümüzde elli yaşın üzerindeki tüm erkeklerin yaklaşık yüzde ellisi saç dökülmesinden muzdariptir.

Bu nedenle ağrısız acısız saç ekimi erkekler için en sık tercih edilen kozmetik alanda yapılan bir uygulama türüdür. Genetik, travmatik yaralanmalar, yaşlanma, çeşitli tıbbi durumlar nedeniyle hem kadınlarda hem de erkeklerde saç dökülmesi görülebilmekte ve toplanabilecek yeterli saç kökü varsa saç ekimi herhangi bir nedenle saç dökülmesi için yapılmaktadır. Saç ekimi sadece kafaya değil, sakal, kaş, bıyık gibi yetersiz tüyleri olan diğer bölgelerde de yapılabilir. Doktorlar ağrısız yapılan bu işlemlerin temelde müşteriler için konfor eşliğinde yapılmasını hedefler.

DHI Saç Ekimi

DHI Saç ekimi ya da halk harasındaki basit ismi ile Doğrudan Saç Ekimi, kafa derisinde kesi yapılmadan, dikiş atılmadan ve bu sayede de hiç iz bırakmadığından, en çok tercih edilen saç ekimi operasyonlarından bir tanesidir.

DHI İşlemi Nedir ?

Öncelikle kendi saçlarınızla işlem yaptırdığınız için %100 doğal sonuçlar sağlar. İkincisi ağrısız bir işlem olduğu için kanama azdır ve elle yapıldığından daha yoğun saç uzamasına neden olabilir. DHI Saç Ekiminde aletler ve iğneler tek kullanımlık olup yüksek güvenlik sağlar. İşlemin yapılmasından sonra ekilmiş saçlar, bir daha işlem yaptırmaya gerek kalmadan kendi kendisine uzamaya devam eder. Bu tekniğin temel amacı saç köklerinin uzamasını ve bu şekilde kalmasını artırmaktır.
Bugün yaşadığımız modern çağda, insanlar seçicidir ve görünüşleri ve görüntüleri konusunda bilinçlidir ve kaliteli sonuçlar elde etmek istiyorlarsa en iyisini seçerler. Buna bağlı olarak da DHİ saç ekimi en çok rağbet gören estetik işlemlerden bir tanesidir.
FUE saç ekimi işleminde; işlemi yapan uzman saç köklerini implante etmeden önce kafa derisinde hali hazırda bulunan kanalları kendisi keser. DHI işlemi sırasında ise; her iki işlemi de kendi kendisine yapabilen özel bir çeşit kalem kullanılır.
DHİ saç ekim işlemi ve geriye kalan tüm ekim işlemleri hakkında gerekli olan tüm bilgileri bu makalemizde bulabilirsiniz. Bu sayede, sizin için en doğru ekim işleminin hangisi olduğuna dair de bir fikir edinebilirsiniz.

DHI Adımları

DHI Saç ekimi uygulamasının tüm adımları aşağıda sıraladığımız gibidir;
Toplama aşaması: Bu adımda, çapı 1 santimden küçük olan kafa derisindeki saç kökleri “mikro motor” olarak bilinen ve ekim işlemi için özel olarak geliştirilmiş bir alet ile gerçekleştirilir. Bu adım sonrasında kafada işlemden kaynaklı herhangi bir iz kalmaz ve işlem sonrası zaman geçmesine gerek kalmadan bir sonraki aşamalara geçilebilir.

Düzenleme aşaması: Saçın ne kadar uzun olduğu belirlenir. Belirlendiği zaman ise, ortaya çıkan uzunluk sonucuna göre saçlar, daha önce bahsettiğimiz “choi” kalem adı verilen özel aletlere yerleştirilir.

Saç ekimi işlemi: Kalemlerin içindeki saçlar direkt olarak kel olan bölgeye uygulanarak, tüm saçların aynı anda ekilmesine imkan veren kanallar oluşturulur. Bu işlem sırasında, ekim yapılan bölgede bulunan derinlik ve açıya bağlı olarak saçlar oldukça hızlı ve kolay bir şekilde transfer edilir.

Bütün adımlar süresince kullanılan özel kalemler sadece tek bir kez kullanılır. Bu açıdan tüm adımlar büyük bir hijyen çerçevesinde gerçekleşir.

Sakal Ekimi

Sakal ekimi, vücudun bir bölgesinden saç alınıp çene hattına ve sakalın uzaması istenilen yere nakledilmesidir. Kulağa fazlaca basit geliyor olabilir, ancak oldukça karmaşık bir süreçtir. Sakal ekimi yapan bir cerrahın uygulayabileceği iki temel yöntem vardır;

Sakal Ekimi Yöntemleri

Birincisi, Folliküler birim ekstraksiyonu (FUE). Bu yöntem, tam foliküler ünitelerin donör bölgesinden teker teker alınmasıyla yapılır. FUE yöntemi daha az ağrılıdır, bu da neden daha sık uygulanan prosedür olduğunu açıklayabilir.
Ikincisi, Folliküler ünite nakli (FUT) yöntemidir. Bu sakal ekimi yönteminde cerrah, ense kısmından küçük bir doku şeridi keser ve saç köklerini bu dokudan alır. Donör alandan ekilmek üzere alınan saç köklerine greft denmektedir. Her iki yöntemde de 2.000-5.000 ya da daha fazla saç kökü grefti alınır, genellikle kulaklarınızla aynı seviyede veya biraz daha aşağıdadır ve bu greftler yüze nakledilir.

Online Randevu Oluştur

Randevunuz Oluşturulmuştur !

bottom of page