top of page

SAFİR FUE SAÇ EKİMİ

Safir FUE Saç Ekimi, Ağrısız acısız saç ekimi FUE yöntemi olarak bilinen mikrocerrahi prosedürler ile yapılır. Doktor bu yöntem sayesinde ucunda özel bir alet bulunan medikal cihazlar ile lokal anestezi uygular. Dökülmeye karşı dirençli olan saç köklerinizi alır. Bu sırada saç köklerini çıkarmak için kullanılan motor düşük hıza alınır.

İyileşme Süresi

Saçlı deride herhangi kesi olmadan ağrısız acısız saç ekimi gibi işlemler yapıldığı için iyileşme süresi çok kısadır. Herhangi bir dikiş gerektirmeyen bu uygulamadan sonra saçlı deride kabuklanma oluşur. Ancak kabukların dökülmesi kısa bir zaman alır. Hasta uygulamadan sonraki gün taburcu edilebilir. Saç ekimi yapılan ve saç köklerinin alındığı alanların (yani donör bölge ve alıcı bölge) güneşle temas etmemesini ve birkaç süre aşırı sıcağa maruz kalmamasını sağlamalıdır.

Böylelikle uygulamanın konfor seviyesi artmaktadır. Ardından saç ekimi için gerekli kanallar açılır. Saç kökleri lokal anestezi ile uyuşturulan seyrek bölgelere ekilir. Böylelikle hastaya ağrısız acısız saç ekimi yapılır. Bu yöntem kolaylığı herkese uygun olduğundan sık tercih edilmektedir. Hekimler bu işlemi kliniklerinde zorlanmadan gerçekleştirirler. Ancak işlem yaptıracak bireylerin dikkat etmesi gereken önemli olan bir konu, bu kliniklerin Sağlık Bakanlığı prosedürlerine uygunluğudur. Bu prosedürlere uyan kliniklerde işlem yaptırmanız sağlığınız açısından önemlidir.

Ağrısız Saç Ekiminin Faydaları

  • Saç ekimi sırasında hastanın korkacağı hiçbir şey yoktur.

  • Enfeksiyon riski en aza indirilmiştir.

  • Rahat bir uygulamadır.

  • Hasta uygulamadan sonraki gün işine dönebilir.

  • Hastanın saçları doğal görünümlüdür.

  • Tekrar uzadıktan sonra saçlarınız dökülmez.

  • Ağrısız saç ekiminin kanıtlanmış sonuçları vardır.

  • Seyrek alanlarınız tamamen saçla kaplanır. Saçınız tekrar uzadığında dolgun ve sağlıklı hale gelir.

  • Ağrısız acısız saç ekimi her yaştan ve cinsiyetten hastaya uygulanabilir.

  • Uygulama sonrasında hasta daha genç ve kendinden emin görünür.

Bu ve benzeri faydalar sayesinde saç ekimi uygulamaları sonrası hastalar eski görünümlerine kavuşacaklardır. Bu süre yapılan işlemlere ve seanslara göre değişebilir. En nihayetinde uygulamalardan bir süre geçtikten sonra kişiler saç ekimini uygulamalarının sonuçlarını göreceklerdir.

Ağrısız acısız saç ekimi yöntemi ile saç ekiminin amacı, çeşitli nedenlerle saç dökülmesi veya saç problemi yaşayan kişilere, rahat bir şekilde ve modern medikal uygulamalarla sağlıklı ve doğal saçlar vermektir. Günümüzde elli yaşın üzerindeki tüm erkeklerin yaklaşık yüzde ellisi saç dökülmesinden muzdariptir.

Bu nedenle ağrısız acısız saç ekimi erkekler için en sık tercih edilen kozmetik alanda yapılan bir uygulama türüdür. Genetik, travmatik yaralanmalar, yaşlanma, çeşitli tıbbi durumlar nedeniyle hem kadınlarda hem de erkeklerde saç dökülmesi görülebilmekte ve toplanabilecek yeterli saç kökü varsa saç ekimi herhangi bir nedenle saç dökülmesi için yapılmaktadır. Saç ekimi sadece kafaya değil, sakal, kaş, bıyık gibi yetersiz tüyleri olan diğer bölgelerde de yapılabilir. Doktorlar ağrısız yapılan bu işlemlerin temelde müşteriler için konfor eşliğinde yapılmasını hedefler.

Online Randevu Oluştur

Randevunuz Oluşturulmuştur !

bottom of page