top of page

DHI SAÇ Ekimi

DHI Saç ekimi ya da halk harasındaki basit ismi ile Doğrudan Saç Ekimi, kafa derisinde kesi yapılmadan, dikiş atılmadan ve bu sayede de hiç iz bırakmadığından, en çok tercih edilen saç ekimi operasyonlarından bir tanesidir.

DHI İşlemi Nedir ?

Öncelikle kendi saçlarınızla işlem yaptırdığınız için %100 doğal sonuçlar sağlar. İkincisi ağrısız bir işlem olduğu için kanama azdır ve elle yapıldığından daha yoğun saç uzamasına neden olabilir. DHI Saç Ekiminde aletler ve iğneler tek kullanımlık olup yüksek güvenlik sağlar. İşlemin yapılmasından sonra ekilmiş saçlar, bir daha işlem yaptırmaya gerek kalmadan kendi kendisine uzamaya devam eder. Bu tekniğin temel amacı saç köklerinin uzamasını ve bu şekilde kalmasını artırmaktır.
Bugün yaşadığımız modern çağda, insanlar seçicidir ve görünüşleri ve görüntüleri konusunda bilinçlidir ve kaliteli sonuçlar elde etmek istiyorlarsa en iyisini seçerler. Buna bağlı olarak da DHİ saç ekimi en çok rağbet gören estetik işlemlerden bir tanesidir.
FUE saç ekimi işleminde; işlemi yapan uzman saç köklerini implante etmeden önce kafa derisinde hali hazırda bulunan kanalları kendisi keser. DHI işlemi sırasında ise; her iki işlemi de kendi kendisine yapabilen özel bir çeşit kalem kullanılır.
DHİ saç ekim işlemi ve geriye kalan tüm ekim işlemleri hakkında gerekli olan tüm bilgileri bu makalemizde bulabilirsiniz. Bu sayede, sizin için en doğru ekim işleminin hangisi olduğuna dair de bir fikir edinebilirsiniz.

DHI Adımları

DHI Saç ekimi uygulamasının tüm adımları aşağıda sıraladığımız gibidir;
Toplama aşaması: Bu adımda, çapı 1 santimden küçük olan kafa derisindeki saç kökleri “mikro motor” olarak bilinen ve ekim işlemi için özel olarak geliştirilmiş bir alet ile gerçekleştirilir. Bu adım sonrasında kafada işlemden kaynaklı herhangi bir iz kalmaz ve işlem sonrası zaman geçmesine gerek kalmadan bir sonraki aşamalara geçilebilir.

Düzenleme aşaması: Saçın ne kadar uzun olduğu belirlenir. Belirlendiği zaman ise, ortaya çıkan uzunluk sonucuna göre saçlar, daha önce bahsettiğimiz “choi” kalem adı verilen özel aletlere yerleştirilir.

Saç ekimi işlemi: Kalemlerin içindeki saçlar direkt olarak kel olan bölgeye uygulanarak, tüm saçların aynı anda ekilmesine imkan veren kanallar oluşturulur. Bu işlem sırasında, ekim yapılan bölgede bulunan derinlik ve açıya bağlı olarak saçlar oldukça hızlı ve kolay bir şekilde transfer edilir.

Bütün adımlar süresince kullanılan özel kalemler sadece tek bir kez kullanılır. Bu açıdan tüm adımlar büyük bir hijyen çerçevesinde gerçekleşir.

bottom of page